ÖZKAN KARA & BLOGGER

Bizler bilginin sahibi değil,emanetçileriyiz.. Bu doğrultuda bilgi paylaştıkça nesilden nesile yayılan bir mirastır.. Biz de bilgi ye değer veriyor ve bu mirası sizlerle paylaşıyoruz..

Follow Me

  • Home
  • /
  • Özkan Kara – Ben Kimim ?

Özkan Kara – Ben Kimim ?

Merhabalar,  

Öncelikle kendimi tanıtmadan önce burada bulunduğunuz için sizlere teşekkür eder, başarılarla dolu bir hayat geçirmenizi dilerim..  

Açıkcası, her ne kadar Hikayeme nereden başlamalıyım tam bilemesem de en iyisi  lafı fazla dolandırmadan sizlere kendimi takdim edeyim.. Sonuçta bir yerden başlamak lazım.. 

Karşınız da ÖZKAN KARA :):) 

1990 yılında İstanbul’da Dünyaya geldim.Henüz 12-13 yaşındayken, yazılıma ilgi duyup bu işi meslek edinmeye çocuk yaşta karar verdim.. Tabi o dönemler de Yazılımcılık benim için bir hayal gibi gözükse de bu hayali gerçekleştirmiş olmak ve +12 yılı aşkın süredir Profesyonel olarak bu mesleği yapmak, benim için paha biçilemez. 

Küçük yaşlarda ki yazılım hayatına ilk atılış hikayemi  ilerleyen dönemlere “Nasıl Yazılımcı oldum?” adlı yazım da paylaşacağım. Şimdilik bu kısmı geçip İş ve Eğitim hayatımdan bahsedeyim.. 

Özkan Kara Yazılım Ekranı Kurucu ve Eğitmen

İŞ VE EĞİTİM HAYATIM

Üniversite eğitimimi, KIRKLARELİ ÜNİVERSTESİ LÜLEBURGAZ MYO / Bilgisayar Programcılığı ve Lisans tamamlama eğitimimi de (AÖF) ESKİŞEHİR ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İktisat Fakültesi / Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olarak tamamladım. 

İş Hayatıma ilk olarak Yazılım şirketlerin de çalışarak başladım..Daha sonra Türkiye’nin önde gelen Kurumsal şirketlerin, orta ve büyük ölçekli projelerinde “Yazılım Mimarı”, “Yazılım Ekip Lideri” ve “Yazılım Müdürü” gibi çeşitli pozisyonlarda görev aldım.  

Her gün milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret edilen, popülaritesi yüksek bir çok projenin içerisin de aktif rol oynadım.Çalıştığım süre içerisinde görev aldığım bir çok proje, çeşitli dal ve branşta ödüllere layık görülerek başarı elde etti..Onların elde ettikleri bu başarının bir parçası olmak benim için oldukça mutlu edici bir duygu…